Основател
Владислава Цолова
Владислава Цолова e председател на Сдружение „Аутизъм днес" и директор на АВА Центровете по поведенческа и комплексна терапия „Аутизъм Днес" в България. Финансист и юрист с повече от 15 години опит в областта на банковото дело и докторант в докторска програма "Финанси, застраховане и осигуряване" към катедра "Финанси и застраховане".
Магистър по управление на човешките ресурси, Магистър по Психология и Магистър по Управление на образованието.
Владислава Цолова притежава сериозен организационен и управленски опит, включително в реализирането на кампании и обучения, управлението на проекти и създаването и развитието на детски заведения. Била е член на Обществения съвет към Комисията за взаимодействие с граждански организации в Народно събрание (От 2013 г.). Членува в Българския форум на бизнес лидерите, НАСО и европейската Autism Europe и др. От 18 март 2023 г. е избрана за Председател на НПО Нацианалната Пациентска организация, обединение от над 65 организации в България и преизбрана на годишното общо събрание през м. юни 2023 г..
Владислава Цолова e създател на АВА Центровете по поведенческа и комплексна терапия „Аутизъм днес" през 2015 г. и Поведенческата терапия (Applied Behavior Analysis (ABA) вече не е мираж в България и сбъдната мечта на поколения родители на деца с аутизъм в България.
Владислава Цолова е инициатор и създател на сдружение „Аутизъм Днес"- организация от родители, специалисти и публични фигури, основано през 2014 година.
„Аутизъм Днес" вече 8 години посвещава всеки ден от живота на подкрепата, развитието и добруването на деца с аутизъм чрез професионална образователна помощ, грижа и любов. Аутизъм Днес е символ на висок професионален стандарт за работа с деца с аутизъм, надежда и упование за родителите и предоставяйки високо професионални услуги, е гаранция за независим и достоен живот на децата с аутизъм в България.
Към момента сдружението има вече четири специализирани центъра за професионална помощ (два в гр. София, един в гр. Плевен и един в гр. Бургас) за деца с аутизъм, в които повече от 200 деца месечно и над 1000 деца годишно и техните семейства получават най- висококачествена терапевтична подкрепа.
Владислава Цолова е основател и на Детска градина Монтесори Планета България, чиято цел е: да се създаде съвсем ново и иновативно учебно заведение в гр. Плевен, което да работи по стандартите и изискванията на Министерство на образованието, изцяло съобразено с учебните планове и програми на МОН, но използвайки принципите и златните правила на Монтесори педагогиката, така че по игрови, свободен и напълно иновативен начин всички деца. включително и деца с проблеми в развитието да придобиват знания и умения от живота, като покриват и държавните образователни изисквания и получават необходимите знания и умения за училищна готовност, за което получават и Удостоверение от детската градина, лицензирана с Лиценз от Министерството на образованието 269/2.07.2020 г.
Владислава Цолова е родена в гр. Плевен и завършила Математическа Гимназия „Гео Милев" - гр. Плевен. Финансист и юрист е с повече от 15 години опит в областта на банковото дело, магистър е по човешки ресурси и психолог.
Владислава Цолова е докторант в докторска програма "Финанси, застраховане и осигуряване" към катедра "Финанси и застраховане" и притежава сериозен организационен и управленски опит в организирането на кампании, обучения- професионални, квалификационни и сертификационни, в управлението на проекти и изграждането и упралвението на детски заведения.
Специалист е по справяне с кризи и управление на кризисни ситуации.
· Член и активен участник в работната група за изработване на Закона за училищно и предучилищно образование от 2010 г., назначена със Заповед на Министъра на образованието, който е в сила от 01.08.2016 г.
· Член на Обществения съвет към Комисията за взаимодействие с граждански организации в Народно събрание от 2013 г.
· Член на Български Форум на бизнес лидерите в България от 2015 г.
· Член на Autism Europe от 2016 г.
· Член на Национална Пациентска организация от 2015 г.
· Резервен член на Фонда за лечение на деца от 2017 г.
· Член на НАСО
· Председател на секция "Ментално здраве" в НПО Национална Пациентска Организация от 2022 г.
- Председател на НПО Национална Пациентска Организация от Април 2023 г.
Супервайзор на поведенческите терапевти на АВА Центровете "Аутизъм днес"
D- r Diane Lynch Fraser Ed. D. BVBA-D
Д-р Даян Фрейзър, BCBA е Поведенчески терапевт и аналитик, член на Американския Сертифициращ борд на поведенческите аналитици BCBA-Doctoral Board Certified Behavior Analyst- Doctoral – създател на френската школа по поведенческа терапия и супервайзър на АВА Центровете "Аутизъм днес" от 2017 г. до момента. От 2010 г. към настоящия момент е създател на Френската школа по поведенческа терапия.
Възпитаник в на Колумбийския Университет в Съединените Американски Щати:
Ed. D. Columbia University 1989
Child Development and Special Education
НАГРАДИ:
Who's Who in American Education 1994
Curriculum Product News
District Choice Award
Top 100 Products in Education
Магистър ерготерапевт и супервайзър на АВА Центровете "Аутизъм днес"
Елица Великова
Завършена бакалавърска степен по „Ерготерапия" в Русенски университет «Ангел Кънчев» през 2011 г.
Магистърска степен по „Ерготерапия в общността", завършена през 2014 г. в Русенски университет «Ангел Кънчев»
Член на Изпълнителния комитет на Съвета на ерготерапевтите за европейските страни (Council of Occupational Therapists for the European Countries – COTEC) 2015-2019 г.
Член на Управителния съвет на Асоциация на българските ерготерапевти (АБЕТ) от 2012 г.
В периода март 2012 г. - март 2013 г. работи като ерготерапевт в Комплекс за социални услуги за деца и семейства - гр. Русе
От април 2013 г. до момента – координатор и ерготерапевт в Център за ерготерапевтични услуги за деца и семейства към АБЕТ
Асистент в специалност Ерготерапия към факултет Обществено здраве и здравни грижи на Русенски университет «Ангел Кънчев» в периода 2016 – 2020 г.
Магистър Логопед и поведенчески терапевт
Славена Бакалова
Казвам се Славена Бакалова, за децата съм просто Ави. Логопед съм по призвание и професия. Работила съм в "Аутизъм днес" - гр. София, както и в центъра в гр. Бургас. Днес имам честта да съм част от екипа като супервайзор на АВА Центровете "Аутизъм Днес"- България.
Завърших с голямо желание, амбиция и пълно отличие специалност Логопедия в Софийски университет "Св. Климент Охридски". Имам частна логопедична практика от 2019 г. През годините практика в различни институции и множеството обучения и семинари, в които съм участвала, мога да кажа, че именно пътят ми в сдружението бе фундаментален за моето развитие като личност, терапевт. Съчетанието на ABA и логопедични методи и средства се оказа изключително продуктивно при работата с деца с аутизъм и не само. Този комбиниран подход хвърли светлина върху редица тъмни области в терапията.
Днес съм горд собственик на "Светът на Ави" ООД и супервайзор в непрестанно развиващия се екип на "Аутизъм днес".
Когато си срещнал едно дете с аутизъм, си срещнал едно дете с аутизъм - кратко описание на работата ми... разнообразна, любопитна, изследователска, безконечна, приключенска, артистична, търсеща, намираща, взимаща, но и много даваща, вдъхновяваща. Не работа, а живот, доказващ ми ежедневно защо съм тук.
АВА Супервайзор
Генади Цанков
Казвам се Генади Цанков и съм логопед и супервайзор - поведенчески терапевт в сдружение „Аутизъм Днес“.
Завършил съм логопедия в Софийски университет „Св. Климент Охридски“.
Ежедневно работя и се срещам с деца с различни проблеми, но целта ми при всички е една – достигане на трайни резултати.
В работата си използвам различни игрови методи и средства за подпомагане на детското развитие, защото е доказано, че детето се учи най- добре докато играе.
Това, което отличава моята работата от тази на останалите специалисти е, че прилагам разнообразни методи на въздействие за подпомагане развитието на децата, които са съчетани в комплексна методика. Това позволява изграждане на цялостна стратегия за справяне с проблемите при развитието при децата и всички негови аспекти.
За мен най-ценното е, че помагам на децата и техните родители да се справят успешно с предизвикателствата в терапевтичния процес.